Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slavia vs. Sevilla

3. 10. 2007

SEVILLA – Za prudkého deště a bouřlivé atmosféry sevillského stadionu slávisté sice dokázali dvakrát skórovat, na body to ale nestačilo. Svůj druhý zápas v Lize mistrů tak červenobílí prohráli 2:4. Zápas byl velmi bohatý nejen na branky, ale také na řadu nepřesností našich hráčů, které rozhodly o výsledku zápasu.

Domácí hráči na Slavii doslova vlétli, již po sedmi minutách šli domácí do vedení. Luis Fabiono se dostal za naši obranu, přeloboval vyběhnuvšího Vaniaka a do prázdné branky poslal balon asi ze dvou metrů Kanouté. Slavii to ale nepoložilo a v 19. minutě po centru Krajčíka z pravé se na hranici vápna opřel do balonu Daniel Pudil a nechytatelnou ranou vymetl pravou šibenici branky domácích. Sevilla se znovu dostala do vedení po další chybě naší obrany ve 26. minutě. Patičkou poslal Kanouté za naši obranu Luise Fabiana, ten udělal ve vápně kličku Vaniakovi a s přehledem poslal balon do prázdné branky. Sevilla tak o poločase vedla 2:1.

Do druhého poločasu nastoupila Slavia odvážněji, když do útoku přišel podpořit Standu Vlčka Milan Ivana. Byli to ale domácí kdo znovu vstřelil branku. V 57. minutě se po rohovém kopu dostal k balonu Julien Escudé a zblízka prostřelil našeho golmana. Poslední zásah domácích přišel v 69. minutě, kdy Kanouté poslal za naši obranou krásnou přihrávkou Koného, ten Vaniakovi přesnou střelou k pravé tyči nedal šanci. Ve druhé minutě nastavení stačila Slavia už jen korigovat na 2:4. Ivana tvrdě vypálil z pravé strany, golman Palop stačil jen vyrazit a dobíhající Kalivoda poslal levačkou balon do sítě.

Náš trenér Karel Jarolím hodnotil zápas takto: „Řeknu to stručně, v podstatě jsme věděli, co nás bude čekat, ale nevyvarovali jsme se toho, že naše mužstvo bylo hlavně v obraných řadach velmi nervózni, 3 branky jsme vlastně soupeři darovali. Do druheho poločasu jsme udělali změnu, chtěli jsme posílit útok, když Sevilla vedla po poločase 2:1. Na začátku druhé půle jsme byli určitě aktivnějši, bohužel jsme Sevilu posadili do sedla po obdržení třetí branky po standardní situaci. Inkasovaná čtvrtá branka po naší špatné rozehrávce rozhodla utkání. Jsem ale rád, že jsme v závěru alespoň korigovali. Prohráli jsme, nedá se nic dělat, musíme myslet na další utkání.“

„Atmosféra tu byla opravdu skvělá, ale myslím že to výkon našich hráčů neovlivnilo, přeci jen jsme již nějaké zápasy v pohárech odehráli,“ dodal na závěr Karel Jarolím.

Sevillský trenér Juande Ramos byl po zápase spokojený. „V dnešním zápase jsme si opět vytvořili mnoho gólových příležitostí, na rozdíl od posledních zápasů jsme je dnes dokázali proměňovat. sem spokojen s dnešním výkonem a samozřejmě také se ziskem 3 bodů.“

„Přihrávky jsme nechtěli jsme hrát dozadu, proto jsme si hru ve středu hřiště zbytečně komplikovali, Sevilla na to čekala a dokázala toho využít a potrestat.“ vysvětloval chyby v obraně Standa Vlček. „Naše mužstvo ještě není tak zkušené, jak jsme si mysleli, ale síla Sevilly je opravdu obrovská, na druhou stranu je to pro nás obrovská zkušenost. Dneska to ztrestali, ale jedeme dál, čeká nás další důležitý zápas.“ nevěší hlavu náš kapitán.

Fotbalisté Sevilly oslavují branku vstřelenou Slavii. Zleva Daniel Alvés, Seydou Keita, Adriano a Jesús Navas.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář